Погодний інформер


 study.ua


Освітній портал Педагогічна преса

 


 


 


 


 


 

 

 


 


 

 

 

 

 

Рейтинг Користувача: / 83
НайгіршеНайкраще 

Новини - Ліцей

Сергій Сурма, директор ліцею «Універсум»: «Все, що нам треба - це любов!»

Ліцей Універсум хоча й називається муніципальним, є по суті авторським. Ми з друзями створили його 15 років тому, нещодавно - 14 жовтня - відсвяткували день народження. Просто після закінчення педагогічного інституту було велике прагнення створити щось своє, нове. Ліцей «Універсум» невеликий ізатишний, в ньому сьогодні навчається 247 дітей - з 8го по 11й клас.


 

 

Ліцей Універсум. Директор

- Сергій Степанович, розкажіть про перші кроки «Універсуму».

Ліцей «Універсум» хоча й називається муніципальним, є по суті авторським. Ми з друзями створили його 15 років тому, нещодавно - 14 жовтня - відсвяткували день народження. Просто після закінчення педагогічного інституту було велике прагнення створити щось своє, нове. Ліцей «Універсум» невеликий і затишний, в ньому сьогодні навчається 247 дітей - з 8го по 11й клас. Навчання відбувається за трьома профілями – природничо – математичним, суспільно – гуманітарним, економічним. Зокрема, ліцеїсти, які навчаються за природничо-математичним профілем, матимуть змогу в 10-11 класах готуватись до навчання в інститутах та університетах за технічними (інженерними), фізико-математичними. Учні ж суспільно-гуманітарних класів будуть більш підготовлені до філологічних, філософських, культурологічних, правознавчих, історичних, соціологічних факультетів та спеціальностей.

Навчають ліцеїстів 32 вчителі, серед яких дві третини мають кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії». 100 відсотків наших випускників у 2010 році вступили до вищих навчальних закладів, причому 88% - на бюджетні відділення.

- До яких ВНЗ вступають випускники ліцею?

Завдяки отриманому рівню освіти вони можуть обрати будь-який заклад. Але особливо тісні зв’язки у нас склались з Національним технічним університетом КПІ. На базі ліцею працює факультет довузівської підготовки цього університету. Варто зазначити, що наші випускними є одними з найбажаніших абітурієнтів. І це не лише через сильну підготовку з фізики чи математики. Адже ліцеїсти отримують справді універсальну освіту, яка дозволяє бути першими не лише із профільних предметів, але й з інших загальноосвітніх дисциплін. Це було однією з наших головних цілей - забезпечити якісне навчання дітей, аби вони були ерудованими і обізнаними у багатьох науках.

- Чи важко навчатися в ліцеї "Універсум"?

Ви знаєте, якщо людина задає собі таке запитання, тоді вона вже вважає, що важко. Але якщо ти знаєш до якої мети прямуєш, ніякі труднощі не завадять. Наш ліцей - це заклад, де навчання і розваги органічно співіснують. Часто уроки бувають схожими на цікаві подорожі чи прес-конференції, дослідження чи навіть змагання. І що цікаво, ліцеїсти майже завжди згодні з оцінками, які отримують. До їхніх послуг - класні приміщення, обладнанні згідно їх уподобанням, бібліотека, навчальні кабінети, комп'ютерний клас. А що стосується розваг, то окрім звичних конкурсів, свят, екскурсій та дискотек, нашим учням дуже подобаються "Брейн-ринг", "Клуб цікавих зустрічей".

- І які успіхи дає такий комплексний підхід?

- За результатами ЗНО у цьому році наш ліцей увійшов до 50-ти найкращих шкіл столиці. Хоча у нас є нюанс. Для нас не є самоціллю отримання результату понад усе. Головне для мене як для директора ліцею - це психологічний комфорт в колективі. Учні мають любити і поважати вчителів, вчителі - учнів, директор - усіх. Саме через любов і теплі стосунки, я вважаю, нам вдалося чогось досягнути. Наприклад, в ліцеї навчаються діти-індиго, а як відомо, їм не завжди легко знайти своє місце в колективі. В звичайній школі педагоги за складним характером можуть і не роздивитися здібності обдарованої дитини. Ми ж за таких дітей беремося, нам це цікаво. Додам, що серед вихованців «Універсуму» є не лише призери олімпіад різних рівнів. Ігор Одарченко - учасник і призер відомого телешоу «Найрозумніший». А Іра Павлова, учениця 10-го класу, нещодавно перемогла на чемпіонаті світу із вейкбордингу - він проходив у Туреччині, в місті Анталія. Ми радіємо успіхам наших випускників в будь-яких сферах життя, ми прагнемо перш за все виховати цікаву особистість.

- Як стати учнем ліцею «Універсум»?

- Головний критерій, як я вже сказав - це не табель з оцінками, а бажання дитини отримувати нові знання. Звичайно, відбір відбувається на конкурсній основі, але цей конкурс доволі специфічний. В нас дуже гарна психологічна служба. І діти складають тест на здібності, який дозволяє визначити не тільки загальний рівень знань, а й схильності майбутніх учнів. Це, в принципі, все. Але якщо дитина не добирає балів, але все одно хоче навчатися в «Універсумі», ми готові йти на компроміси. Чому ми не зважаємо на оцінки в табелі? Тому що вони не завжди об’єктивно відображають справжній стан справ. Інколи в школі занижують оцінки через конфлікти, і тому батьки розуміють - тут їхня дитина може почати все з «чистого аркушу», як кажуть.

- Чи відбуваються сьогодні якісь зміни в сфері столичної освіти?

Від начальника Головного управління освіти й науки КМДА Віри Горюнової надійшла цікава пропозиція школам Києва - стати фінансово самостійними. Це цікаво - звісно, якщо це буде реальна самостійність, підкріплена певним ресурсом. Тому що директорам шкіл вона необхідна - і в кадрових питаннях, і у фінансових. Ми відповідальні за все, але нас весь час контролюють зверху, інколи обмежуючи в діях.

Інша проблема - застарілий штатний розклад. Адже сьогодні в школах є стільки новітньої техніки, комп’ютери, інтерактивні дошки. Але посади інженера чи системного адміністратора просто не існує. Доводиться домовлятися із батьками, якось викручуватися - бо гроші на цю посаду не закладено в бюджеті.

- До речі, чи вдається ліцею «Універсум» не відставати від розвитку інформаційних технологій?

Звичайно, адже я палкий прихильник модернізації процесу навчання. В ліцеї вже працює система «Електронний щоденник», ми запроваджуємо елементи дистанційної освіти. Якщо дитина захворіла і пропустила заняття, вдома вона може зайти на сайт ліцею, подивитися, які теми вивчалися на заняттях, що задали. Сподіваюся, в майбутньому в нас будуть і відеофайли занять - адже це нескладно, і економить купу часу. А для дітей, які вимушені навчатися вдома через слабке здоров’я чи обмежені фізичні можливості, це взагалі найкраще рішення!

Коли ми вирішили запровадити цю систему, батьки кожного учня отримали свою електронну адресу на нашому сайті і пароль для входу в систему. У будь-який момент батьки можуть дізнатись про оцінки дитини, домашні завдання, проконтролювати відвідування уроків. На сьогоднішній день до системи «Електронний щоденник» звикли всі – батьки, учні і вчителі.

 

Контактна інформація

Ліцей "УНІВЕРСУМ"
Україна, 03035, Київ, провулок  Політехнічний, 3-а
Тел/факс : (044) 236-1976
e-mail: universum95@ukr.net