Науково-методична робота - Змішане навчання
Вівторок, 21 лютого 2017 08:54
З досвіду роботи вчителя економіки Хозяшева Михайла Олександровича
План-конспект уроку
з економіки
11-В клас ліцею «Універсум»
Тема: Цінність грошей у часі.
Цілі уроку:
- 1. Навчальні
- засвоїти поняття майбутньої вартості (Future value, FV);
- засвоїти поняття теперішньої вартості (Present value, PV);
- вміти обирати поміж варіантами інвестиційних проектів.
- засвоїти поняття дисконтування (discounting);
- засвоїти поняття компаундування (compounding);
- вміти застосовувати формулу простих відсотків
- вміти застосовувати формулу складних відсотків;
- 2. Розвиваючі
- 3. Виховні
- розвивати самостійність учня, в тому числі у засвоєнні нового матеріалу;
- розширити освітні можливості за рахунок доступності матеріалів, а також власного темпу їх засвоєння;
- Розвивати вміння самостійно приймати рішення.
- стимулювати формування ативної життєвої позиції;
- виховати правильну організацію робочого часу.
Тип уроку: перевернутий клас
Обладнання:
- інструменти перевернутого навчання Moodle 3.1, електронна платформа надана http://cbe.kubg.edu.ua/;
- безкоштовний сервіс Google Forms;
- електронна пошта Gmail від Google;
- картки із індивідуальними завданнями для учнів;
- фінансові таблиці факторів теперішньої та майбутньої вартості;
- програмний комплекс Plickers для інтерактивного оцінювання діяльності;
- картки із QR-кодом для кожного учня;
- смартфон;
- класна дошка.
План заходів для проведення уроку:
І. Підготовчий етап.
- Вчитель створює курс на платформі Moodle 3.1, який складається з таких елементів:
- лекційна частина;
- корисні посилання;
- допоміжні матеріали;
- різнорівневі завдання для самостійного опрацювання.
- Кожен учень через персональну електронну пошту отримує запрошення на курс та реєструється.
- Учні самостійно опрацьовують лекційну частину, задачі-приклади та розв‘язуть завдання для самостійного опрацювання.
- Вчитель збирає розв‘язані учнями завдання за допомогою Google Forms з метою організації зворотнього зв‘язку та отримання статистики правильності/неправильності виконання за типами завдань (*аналогічний модуль зворотнього зв‘язку можна підключити на платформі Moodle 3.1).
ІІ. Хід уроку.
№ пп |
Етапи уроку |
Короткий зміст |
Час |
1 |
Організаційна частина |
- Роздати картки Plickers - Роздати фінансові таблиці - Наголосити на необхідності мати під рукою калькулятор |
2-3 хв. |
2
|
Мотивуюча частина |
Досить часто люди користуються он-лайн калькуляторами або довіряють фінансові розрахунки третім особам. Але було б краще самому освоїти фінансові інструменти та вільно ними користуватися. Концепція цінності грошей у часі використовується: - планування власних фінансів; - галузь інвестиційного менеджменту побудована на принципах дисконтування або компаундування; - в темі грошово-кредитна політика держави згадується про ставку відсотку та поведінку інвестора - в темі кейнсіанська теорія макроекономічної рівноваги ставка відсотку при кризі не впливає на рішення інвестора Як саме, за допомогою яких алгоритмів інвестором приймається або відхиляється рішення? (питання не потребує відповіді) |
2-3 хв. |
3 |
Індивідуальне завдання 1 |
- Аналіз статистики Google Forms показує, що типова помилка неправильно переведені відсотки із річного виміру у квартальні, місячні чи піврічні. Перед розв‘язком пояснити такий перевід. - Перед тим, як учні почнуть розв‘язувати завдання пояснити, як працювати із фінансовими таблицями. Розрахунок майбутньої вартості. Всі завдання – індивідуальні, ставка відсотку та період часу у всіх учнів різні. |
5-6 хв. |
4 |
Перевірка та пояснення розв‘язку |
Кожен учень демонструє картку із QR-кодом обраної відповіді: A, B, C, D Таке експрес-оцінювання дозволить визначити відсоток учнів, які вдало виконали завдання та дає можливість в подальшому працювати з учнями, які не впоралися із завданням. В кого найбільша сума? За рахунок чого? - ставка відсотку - періоди нарахування На суму пливатиме не тільки ставка відсотку, а й кількість періодів нарахування. |
5 хв. |
5 |
Індивідуальне завдання 2 |
Розрахунок теперішньої вартості. Всі завдання – індивідуальні. Вчитель може консультувати учнів, які потребують цього за результатами попереднього завдання. |
5 хв. |
6 |
Перевірка та пояснення розв‘язку |
Кожен учень демонструє картку із QR-кодом обраної відповіді: A, B, C, D Економічний сенс операції дисконтування: - сума у 5 році – та сама, що і в дійсний момент (0), еквівалент. Навіть, якщо Ви користуєтеся грошима, які не піддаються інфляції (золоті, кріптовалюта, винайдена у майбутньому). Теперішня сума має бути оцінена дешевше, ніж із плином часу.
- якщо будь-який проект потребуватиме більшої суми, ми маємо його відхилити. Адже володіючи меншою сумою, за такої ставки відсотку можемо отримати такий самий результат. - порівняння необхідної суми інвестицій у 0 році із дисконтованою сумою майбутніх надходжень дає розуміння того, що таке NPV (Net Present Value). |
5 хв. |
7 |
Індивідуальне завдання 3 |
Розрахунок граничної суми інвестицій. Всі завдання – індивідуальні. Вчитель може консультувати учнів, які потребують цього за результатами попереднього завдання. |
5 хв. |
8 |
Перевірка та пояснення розв‘язку |
Кожен учень демонструє картку із QR-кодом обраної відповіді: A, B, C, D |
2-3 хв. |
9 |
Підбиття підсумків |
Що вплине на прийняття рішення інвестором? - ставка відсотку; - період часу; - необхідна сума інвестицій; - майбутні грошові надходження. Ставка відсотку, насправді, може не бути вирішальним чинником. Необхідно, щоб інвестор зміг чітко побачити свій майбутній грошовий потік. В іншому випадку йому просто неможливо прийняти рішення. |
5 хв. |