Погодний інформер


 



study.ua


Освітній портал Педагогічна преса





 


 


 


 


 


 

 

 


 


 

 

 

 

 

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Науково-методична робота - Змішане навчання

З  досвіду  роботи  вчителя  економіки  Хозяшева  Михайла  Олександровича

План-конспект уроку

з економіки

11-В клас ліцею «Універсум»

Тема: Цінність грошей у часі.

Цілі уроку:

  1. 1. Навчальні
  • засвоїти поняття майбутньої вартості (Future value, FV);
  • засвоїти поняття теперішньої вартості (Present value, PV);
  • вміти обирати поміж варіантами інвестиційних проектів.
  • засвоїти поняття дисконтування (discounting);
  • засвоїти поняття компаундування (compounding);
  • вміти застосовувати формулу простих відсотків
  • вміти застосовувати формулу складних відсотків;

  1. 2. Розвиваючі
  2. 3. Виховні
  • розвивати самостійність учня, в тому числі у засвоєнні нового матеріалу;
  • розширити освітні можливості за рахунок доступності матеріалів, а також власного темпу їх засвоєння;
  • Розвивати вміння самостійно приймати рішення.
  • стимулювати формування ативної життєвої позиції;
  • виховати правильну організацію робочого часу.

Тип уроку: перевернутий клас

Обладнання:

-         інструменти перевернутого навчання Moodle 3.1, електронна платформа надана http://cbe.kubg.edu.ua/;

-          безкоштовний сервіс Google Forms;

-          електронна пошта Gmail  від Google;

-          картки із індивідуальними завданнями для учнів;

-          фінансові таблиці факторів теперішньої та майбутньої вартості;

-          програмний комплекс Plickers для інтерактивного оцінювання діяльності;

-          картки із QR-кодом для кожного учня;

-          смартфон;

-          класна дошка.

План заходів для проведення уроку:

І. Підготовчий етап.

  1. Вчитель створює курс на платформі Moodle 3.1, який складається з таких елементів:

-          лекційна частина;

-          корисні посилання;

-          допоміжні матеріали;

-          різнорівневі завдання для самостійного опрацювання.

  1. Кожен учень через персональну електронну пошту отримує запрошення на курс та реєструється.
  2. Учні самостійно опрацьовують лекційну частину, задачі-приклади та розв‘язуть завдання для самостійного опрацювання.
  3. Вчитель збирає розв‘язані учнями завдання за допомогою Google Forms з метою організації зворотнього зв‘язку та отримання статистики правильності/неправильності виконання за типами завдань (*аналогічний модуль зворотнього зв‘язку можна підключити на платформі Moodle 3.1).

ІІ. Хід уроку.

пп

Етапи уроку

Короткий зміст

Час

1

Організаційна частина

- Роздати картки Plickers

- Роздати фінансові таблиці

- Наголосити на необхідності мати під рукою калькулятор

2-3 хв.

2

 

Мотивуюча частина

Досить часто люди користуються он-лайн калькуляторами або довіряють фінансові розрахунки третім особам. Але було б краще самому освоїти фінансові інструменти та вільно ними користуватися.

Концепція цінності грошей у часі використовується:

- планування власних фінансів;

- галузь інвестиційного менеджменту побудована на принципах дисконтування або компаундування;

- в темі грошово-кредитна політика держави згадується про ставку відсотку та поведінку інвестора

- в темі кейнсіанська теорія макроекономічної рівноваги ставка відсотку при кризі не впливає на рішення інвестора

Як саме, за допомогою яких алгоритмів інвестором приймається або відхиляється рішення?

(питання не потребує відповіді)

2-3 хв.

3

Індивідуальне завдання 1

- Аналіз статистики Google Forms показує, що типова помилка неправильно переведені відсотки із річного виміру у квартальні, місячні чи піврічні. Перед розв‘язком пояснити такий перевід.

- Перед тим, як учні почнуть розв‘язувати завдання пояснити, як працювати із фінансовими таблицями.

Розрахунок майбутньої вартості. Всі завдання – індивідуальні, ставка відсотку та період часу у всіх учнів різні.

5-6 хв.

4

Перевірка та пояснення розв‘язку

Кожен учень демонструє картку із QR-кодом обраної відповіді: A, B, C, D

Таке експрес-оцінювання дозволить визначити відсоток учнів, які вдало виконали завдання та дає можливість в подальшому працювати з учнями, які не впоралися із завданням.

В кого найбільша сума? За рахунок чого?

-          ставка відсотку

-          періоди нарахування

На суму пливатиме не тільки ставка відсотку, а й кількість періодів нарахування.

5 хв.

5

Індивідуальне завдання 2

Розрахунок теперішньої вартості. Всі завдання – індивідуальні.

Вчитель може консультувати учнів, які потребують цього за результатами попереднього завдання.

5 хв.

6

Перевірка та пояснення розв‘язку

Кожен учень демонструє картку із QR-кодом обраної відповіді: A, B, C, D

Економічний сенс операції дисконтування:

- сума у 5 році – та сама, що і в дійсний момент (0), еквівалент.

Навіть, якщо Ви користуєтеся грошима, які не піддаються інфляції (золоті, кріптовалюта, винайдена у майбутньому). Теперішня сума має бути оцінена дешевше, ніж із плином часу.

 

- якщо будь-який проект потребуватиме більшої суми, ми маємо його відхилити. Адже володіючи меншою сумою, за такої ставки відсотку можемо отримати такий самий результат.

- порівняння необхідної суми інвестицій у 0 році із дисконтованою сумою майбутніх надходжень дає розуміння того, що таке NPV (Net Present Value).

5 хв.

7

Індивідуальне завдання 3

Розрахунок граничної суми інвестицій. Всі завдання – індивідуальні.

Вчитель може консультувати учнів, які потребують цього за результатами попереднього завдання.

5 хв.

8

Перевірка та пояснення розв‘язку

Кожен учень демонструє картку із QR-кодом обраної відповіді: A, B, C, D

2-3 хв.

9

Підбиття підсумків

Що вплине на прийняття рішення інвестором?

- ставка відсотку;

- період часу;

- необхідна сума інвестицій;

- майбутні грошові надходження.

Ставка відсотку, насправді, може не бути вирішальним чинником. Необхідно, щоб інвестор зміг чітко побачити свій майбутній грошовий потік. В іншому випадку йому просто неможливо прийняти рішення.

5 хв.

 

Контактна інформація

Ліцей "УНІВЕРСУМ"
Україна, 03035, Київ, провулок  Політехнічний, 3-а
Тел/факс : (044) 236-1976
e-mail: universum95@ukr.net