Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 

Науково-методична робота - Правознавство

Розробка  уроку. Автор - Ілюшина  Марія  Іванівна

Тема. Народ України – єдине джерело державної влади

Мета: ознайомити учнів з формами народовладдя, принципами реалізації права на участь в управлінні державою, ознайомити з шляхом реалізації права на участь в референдумі; формувати вміння аналізувати інформацію; виховувати терпимість до думок інших людей, повагу до рішення, прийнятого більшістю

Основні поняття: пряма та представницька демократія, референдум, принципи проведення виборів

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Структура уроку

  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
  3. Вивчення нового матеріалу

3.1.         Народовладдя в Україні

3.2.         Порядок проведення референдуму в Україні

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів
  2. Підсумки уроку
  3. Домашнє завдання

Хід уроку

1.Організаційний момент

2.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Бесіда

Дайте визначення та схарактеризуйте народний суверенітет

3.      Вивчення нового матеріалу

3.1.   Народовладдя в Україні

Завдання

Надайте пропозиції щодо участі громадян в управлінні державними справами

Робота над схемою

Учитель пояснює схему за допомогою коментованих повідомлень, навідних запитань учнями

 

 

ФОРМИ НАРОДОВЛЯДДЯ

 

Пряма демократія

Представницька демократія

Референдум

Вибори

Загальні збори

громадян за місцем

проживання

Діяльність Верховної Ради

Діяльність органів місцевого самоврядування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1)    Як приймались управлінські рішення в первісному суспільстві, Стародавній Греції, Запорозькій Січі

2)    Як ви вважаєте, чи є недоліки прямої демократії?

3.2. Порядок проведення референдуму в Україні

Робота проведення референдуму в Україні

Учитель об’єднує учнів у групи, видає картки із завданням

Група 1. Опрацювати текст розділу ІІІ Конституції України, визначити, у яких випадках та ким призначається референдум

Група 2. Опрацювати текст розділу ІІІ Конституції України, встановити, які питання можуть виноситися на референдум; у яких випадках він є обов’язковим, а коли не може бути проведений

Група 3. Опрацювати текст розділу ІІІ Конституції України, визначити, основні принципи, які визначають порядок проведення референдуму

Текст розділу ІІІ Конституції України роздається на парту або виводиться на мультимедійну дошку

Розповідь учителя з  імітаційною ситуацією

Уявіть себе депутатами ВР, які обговорюють закон про вибори. Чи потрібно, на вашу думку, ввести обмеження виборчого права для окремих категорій громадян України, чи не є це порушенням принципу загальності?

Поняття прямих виборів учитель розкриває в ході розповіді, використовуючи схеми

 

ПРЯМІ ВИБОРИ

Виборці

Сільська рада

Обласна рада

Верховна Рада

Президент України

Районна рада

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НЕПРЯМІ ВИБОРИ

 

 

4. Закріплення нових знань вмінь учнів

Бесіда

1)    Поясніть поняття: «пряма демократія», «представницька демократія», «референдум», «загальні вибори», «рівні вибори», «прямі вибори», «вільні вибори», «таємне голосування».

2)    Розкажіть по порядок призначення референдуму

 

  1. 5. Підсумки уроку

  1. 6. Домашнє завдання

1)    Опрацювати текст підручника

2)    Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа

 

 

 

Контактна інформація

Ліцей "УНІВЕРСУМ"
Україна, 03035, Київ, провулок  Політехнічний, 3-а
Тел/факс : (044) 236-1976
e-mail: universum95@ukr.net