Науково-методична робота - Правознавство
Вівторок, 12 березня 2013 12:50
Підготувала Ілюшина Марія Іванівна
Тема. Законодавче регулювання міжнародних відносин в Україні та мовної проблеми
Мета: ознайомити учнів зі шляхами вирішення проблеми міжнародних відносин в Україні, статусом мов в Україні; розвивати вміння учнів аргументовано висловлювати і відстоювати власну думку, вести дискусію; формувати толерантність до представників різних національностей, терпимість до думки, відмінної від власної
Основні поняття: державна мова
Тип уроку: урок-дискусія
Структура уроку
- Організаційний момент
- Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
- Вивчення нового матеріалу
3.1. Дискусія з елементами імітаційними гри
- Закріплення нових знань і вмінь учнів
- Підсумки уроку
- Домашнє завдання
Хід уроку
1.Організаційний момент
2.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Бесіда (проводиться з використанням карти)
1) Назвіть конституційні права громадян
2) Визначте принципи, що стосуються можливості користування цими правилами
3) Представники яких народів живуть на території України
4) Покажіть на карті регіони проживання різних національних груп
3. Вивчення нового матеріалу
Вступне слово вчителя
Вчитель повідомляє про порядок проведення дискусії
3.1. Дискусія з елементами імітаційними гри
Імітаційна ситуація
Уявіть себе учасниками конференції, на якій обговорюються дві проблеми: забезпечення прав національних меншин України та розвиток державної мови в Україні, розвиток та вживання в державі інших мов.
Проводиться рольова гра з розподілом ролей між окремими учнями з урахуванням їх побажань ат інтересів.
Завдання
Представте на конференції інтереси окремих національних груп або висловіть думку органів державного управління.
Дискусія
1) Які особливі потреби можуть мати представники національних меншин?
2) У чому полягає їх відмінність від представників корінної нації?
3) Які норми щодо прав представників різних національностей встановлено міжнародно-правовими актами?