Статистика

Погодний інформер


 study.ua


Освітній портал Педагогічна преса

 


 


 


 


 


 

 

 


 

Рейтинг Користувача: / 12
НайгіршеНайкраще 

Виховна робота і самоврядування в ліцеї - Рейтинги

Зима вважається чудовою порою  року, але водночас холод і низькі температури зобов'язують нас правильно підбирати одяг і взуття перед виходом на вулицю, пам'ятати, що алкогольне сп'яніння негативно впливає на осіб, які перебувають на вулиці.

 

З метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть викликати людські жертви, суттєве погіршення стану здоров'я та матеріальні збитки, слід звернути увагу на наступне:

Для пересування під час ожеледиці слід користуватися взуттям із підошвою з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів;

Попередити знайомих похилого віку, що під час ожеледиці взагалі не слід виходити з будинку. У разі нагальної необхідності ж слід взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом;

Ходити треба не поспішаючи, ступаючи на всю підошву. Руки краще звільнити від речей. Необхідно пам'ятати, що поспіх збільшує ймовірність падіння. При порушенні рівноваги швидко присядьте - найчастіше це дає змогу втриматися на ногах. Не тримайте руки в кишенях - це збільшує ймовірність не лише падіння, але й отримання важких травм, особливо переломів;

Слід обходити металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом та можуть бути погано закріплені та перевертатися, що створює додаткову небезпеку травмування;

Застерігаємо від перебігання проїжджої частини дороги під час снігопаду та ожеледиці, оскільки  за таких погодних умов значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, а падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або до загибелі.

Якщо через деякий час після падіння відчувається біль у голові або в суглобах, нудоту, або якщо утворилися пухлини, слід невідкладно звернутися до лікаря в травмпункт.

 

Звертаємо також увагу на те, що нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі, значне нагромадження снігового шару сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо на старих будинках із похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків, та великих деревах. Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважними. Проходячи повз будинки чи біля високих дерев, необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Слід триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не можна заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Організовуючи відпочинок на водоймі, вкритою льодом, не слід забувати про небезпеку, яку він приховує.

Застерігаємо, що найбільш небезпечна крига - це перша та остання крига, оскільки вона ще надзвичайно тонка і не витримує маси навіть маленької дитини. Якщо лід має  блакитний колір, то він вважається найміцнішим, а якщо білий, то є тонким і неміцним а значить надзвичайно небезпечним.

Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см., а для групи людей - товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані 5-6 метрів Малогабаритні, але важкі вантажі слід транспортувати на санях або інших засобах із якомога більшою площею опори на поверхню льоду.

При масовому катанні на ковзанах на водоймах лід повинен бути товщиною не менше, ніж 25 см. Тому, перш ніж ступити на лід водоймища, необхідно дізнатися про товщину льодового покриву. Це можна зробити за допомогою довгої загостреної палиці, але обов'язково легкої, яку вільно можна  тримати в руці. Якщо після першого удару палицею на ньому з'явиться вода, лід проб'ється, слід негайно повернутися на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду. Зауважуємо, що забороняється перевіряти товщину льоду ударами ніг!

Під час руху по льоду необхідно постійно слідкувати за його поверхнею та обходити небезпечні місця: там, де є швидка течія, джерела, теплі стічні води. Якщо лід недостатньо міцний, слід негайно зупинися і повертатися назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

Які ж наслідки настають для людини, що опинилась у холодній воді? Так, у людини в крижаній воді перехоплює дихання, голову ніби здавлює залізний обруч, серце посилено і часто б'ється. Щоб захиститися від холоду, організм включає захисну функцію - починає тремтіти. Коли ж температура шкіри знижується до 30 градусів, тремтіння припиняється і організм дуже швидко охолоджується. Дихання стає все рідше, пульс сповільнюється, тиск падає. Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5-15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

Тому, коли людина провалюється під лід:

Не слід піддаватися паніці, а утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою;

Потрібно кликати на допомогу;

Намагатися вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

Намагатися якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

Вибравшись на лід, слід перекотитися і відповзати в той бік, звідки прийшов, де міцність льоду вже відома.

 

Далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його, а щоб зігрітися -  виконувати будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити гаряче.

Надаючи допомогу тому, хто провалився, необхідно:

- покликати, якщо це можливо, на допомогу інших;

- знайти предмет, який можна кинути потерпілому: міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку і рюкзак без речей, якщо вони мають довгу, міцно пристрочену лямку;

- оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.

Якщо ви впевнені, що зможете чи готові врятувати людину, то:

Крикніть, що йдете на допомогу;

Наближайтеся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;

Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру;

Обговоріть свої дії з постраждалим: домовтеся про команду, на яку потужним ривком будете його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню;

Не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;Ввитягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайся назад.

 

Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку.

 

Отже, будьте обережними, не ризикуйте своїм життям!

Контактна інформація

Ліцей УНІВЕРСУМ
Україна, 03035, Київ, вул. Політехнічна, 3-а
Тел/факс : (044) 236-1976
e-mail: bobmark_42@rambler.ru, universum95@ukr.net