Статистика

Погодний інформер


 study.ua


Освітній портал Педагогічна преса

 


 


 


 


 


 

 

 


 

Рейтинг Користувача: / 119
НайгіршеНайкраще 

Новини - Ліцей

ЛІЦЕЙ  "УНІВЕРСУМ"  -  СВІТ  ЯК  ЦІЛЕ

Ліцей Універсум було відкрито за ініціативою групи освітян в 1995 році. Перші кроки ліцею були спрямовані на те, щоб утвердитись серед інших навчальних закладів, подолати об'єктивні труднощі становленння, які молодий педагогічний колектив з опорою на свідому і дружню підтримку перших учнів ліцею та батьків успішно здолав. В наступні роки ліцей Універсум вийшов на проектну потужність і нині включає вісім класокомплектів з 8 по 11 класи із загальною кількістю учнів понад 200 чоловік, які мають змогу навчатися за одним з обраних профілів: фізико-математичним, економічним, гуманітарним, поглибленно вивчати іноземні мови, основи інформатики, відвідувати бажані факультативні заняття.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ліцей “Універсум” було відкрито за ініціативою групи освітян в 1995 році.Перші кроки ліцею були спрямовані на те, щоб утвердитись серед інших навчальних закладів, подолати об'єктивні труднощі становленння, які молодий педагогічний колектив з опорою на свідому і дружню підтримку перших учнів ліцею та батьків успішно здолав. В наступні роки ліцей “Універсум” вийшов на проектну потужність і нині включає вісім класокомплектів з 8 по 11 класи із загальною кількістю учнів понад 200 чоловік, які мають змогу навчатися за одним з обраних профілів: фізико-математичним, економічним, гуманітарним, поглибленно вивчати іноземні мови, основи інформатики, відвідувати бажані факультативні заняття.

Метою ліцею є створення системи навчання, виховання і формування людей, здатних стати фахівцями в конкретній сфері суспільного життя, яким притаманні широкий кругозір і нестандартне мислення, завдяки чому вони зможуть реалізовувати програмну ціль в умовах, що зазнають швидких змін, людей з усвідомленням реальної відповідальності за наслідки своєї діяльності.

Для досягнення цієї мети колектив ліцею працює над проблемою забезпечення вільного індивідуального розвитку на основі поєднання спеціалізації, різнобічної комунікативної діяльності і синтетичного глобального світосприйняття. Вирішенню її підпорядковані як структура навчально-виховної роботи так і переважаючі методи і форми роботи.

Цей смисл закладено і в емблематиці ліцею. Розуміння Універсуму як цілісності Всесвіту в філософському плані, відображено в єдності мікрокосму, символом чого виступає схематизована у наближенні до абрисів "золотого перетину" фігура людини в центрі Універсуму, і макрокосму, який спочатку є зручним і затишним в обіймах колиски - першої літери латинського слова "Universum", а вище розширюється до обсягів великого світу, який чекає на молодь за звичним для неї небосхилом (ліцей "Універсум"). Починаючи таке сходження кожна людина завдячує першоджерелу знань - книзі, знаходячи шлях до своєі доленосної зорі, чиї промені сяють завжди. Квінтесенцією такого розуміння виступає девіз ліцею "Універсум": "UNUM BONUM VERUM" ("ЄДНІСТЬ БЛАГО ІСТИНА") - слова, що самі є цілісністю, виграючи всім різноманіттям барв розумного, доброго, вічного.

Люди, які працюють в ліцеї - ентузіасти своєї справи: директор - Сурма Сергій Степанович, його заступники - Науменко  Ольга  Борисівна, Бобровський  Марко  Володимирович, Юхимчук  Олена  Володимирівна, Сидорук  Костянтин  Миколайович, вихователі (куратори) класів, викладачі навчальних дисциплін, серед яких є досвідчені педагоги, молоді енергійні вчителі і науковці з вищих навчальних закладів, досвідчений практичний психолог, кваліфіковані педагоги-організатори, - створюють той творчий колектив однодумців, який зберігає і розвиває самобутність "Універсуму".

Наші ліцеїсти - нібито звичайні хлопці і дівчата, а проте знають чого вони хочуть: цікавого і насиченого життя, розуміння самих себе та оточуючих, досконалості у знаннях і мисленні. Вступаючи до ліцею, вони попервах озираються довкола і коли впевняться, що саме від них залежить яким бути їхньому новому дому виявляють всі свої таланти. Самі ліцеїсти закладають і підтримують традиції, беруть участь в управлінні, дають оцінку різним ситуаціям, на які таке багате наше сьогодення.

Чи важко навчатися в ліцеї "Універсум"? Якщо людина задає собі таке запитання, тоді вона вже вважає, що важко. Але якщо ти знаєш до якої мети прямуєш, можеш самоорганізовуватись, аналізувати зміни, що відбуваються, дбаєш про своє фізичне здоров'я, ти завжди зможеш займатися справою, яка тобі подобається і ставитимешся до неї як до корисної і цікавої гри. Ліцей "Універсум" - це заклад, де навчання і розваги продовжують одне одне. Уроки бувають більше схожими на цікаві подорожі чи прес-конференції, дослідження чи змагання, диспути чи моделювання. І що цікаво, ліцеїсти майже завжди згодні з оцінками, які отримують, оскільки самі вчаться відстежувати визначені критерії і мають перед собою не чотири звичайних бали, а цілу багаторівневу систему, зрозумілу кожному. До їхніх послуг - класні приміщення, обладнанні згідно їх уподобанням, бібліотека, навчальні кабінети, комп'ютерний клас, тренажерний зал, простора територія ліцею, де можна прогулятися, скинути напруження

Що ж до розваг, то вони, за браком місця, не підлягають навіть простому перерахунку. Можна сказати лише, що до звичних конкурсів, свят, екскурсій та дискотек додаються такі інтелектуально-запальні речі, як "Брейн-ринг", такі можливості спілкування, як в "Клубі цікавих зустрічей", полемічні змагання в клубі "Дискусія". Для бажаючих відчути себе в іншій ролі - театральна аматорська студія "Інтермецо", театр музики та слова "Літературна кав'ярня", а для прихильників спорту - змагання: від шахів до футболу. Навіть важко передбачити, що ще здатні вигадати і організувати ліцеїсти!

Ще однією родзинкою ліцею "Універсум" є власна рейтингова система оцінювання діяльності ліцеїстів: кожні півроку відбувається підбиття підсумків, які складаються з врахуванням думки педагогів і самих учнів і тоді кожен може побачити, як виглядає на загальному тлі, зробити корегуючі висновки, чи спитати необхідної поради. В кінці року ті, хто досягнув ліпших результатів (і не лише ті, хто зайняв перше місце, а й ті хто спромігся на найбільший прогрес) відзначаються призами і подарунками.

Отже, ліцеїстам немає коли нудьгувати, а треба намагатися дивитись у майбутнє. І коли ліцейне життя добігає кінця, для них немає проблеми з тим, куди податися і що робити далі. В 10 класі відбувається вибір життєвого шляху і більшість випускників вже наприкінці 11 класу можуть впевнено стверджувати, що є студентами вузів тому, що гарно попрацювали, займаючись в системі довузівської підготовки. Коли ж настають "жнива", то майже 100% ліцеїстів продовжують навчання в інститутах і університетах.

Контактна інформація

Ліцей УНІВЕРСУМ
Україна, 03035, Київ, вул. Політехнічна, 3-а
Тел/факс : (044) 236-1976
e-mail: bobmark_42@rambler.ru, universum95@ukr.net